Küsimus nr 2814

Lona küsis (28. veebr 2007)
Tahaksin saada väga vastust yhele kysimusele mu hambapöletiku kohta.
Täpselt viis päeva tagasi tundsin, et ige on paistes alumises hamba reas. Paistetus vöi paistetuse taoline mullike oli asetsusega täpselt hyhe hamba all, tagumises hamba reas.ja ainult välimise igeme pool, sisemise igeme pool on puutumata paistetusest.Läksin eile akuut hambaarsti juurde ja seal öeldi,et on hambapöletik, mis on pöhjustanud pöletikku igemesse ja määrati 10 päevane penitsiliini kuur,aga enne kui kuur pole läbigi, ja tulemust näha,et kuidas see on möjunud,siis nyyd juba sellel reedel pean minema tagasi, et nad tahavad igaljuhul selle hamba välja tömmata. ma ei tea, kuidas otsustada, sest mul tekib kysimus, kuidas nad saavad seda enne otsustada, ilma, et näeksid kuidas see oleks läinud. Kusjuures köige imelikum, et mul ei valuta see yles paistetanud ige mitte yldsegi.Oleks see nii vajalik ikka, et see tähtis hammas välja tömmata?
Ps! sellelt hambalt on varem närvid välja tömmatud.
Ootan väga teie vastust ja ette tänamisega Lona (Rootsist)

Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2007-02-28 15:51)
Ega vastu teie tahtmist ei saa hambaarst hammast siiski eemaldada. Interneti teel on teie põletiku ulatust raske hinnata, kuid kui arst hamba eemaldamist vajalikuks peab, ju selleks siis tõsine põhjus on. Antibiootikumikuuri abil on võimalik põletikku enne hamba eemaldamist vähendada, mille tulemusel hamba eemaldamisest tekkinud haav paraneb kiiremini. Kui põletik on alanenud, mõjub ka tuimestussüst tunduvalt efektiivsemalt.
Kui kahtlete endiselt hamba eemaldamise vajalikkuses, pöörduge mõne teise hambaarsti poole, kes saab oma silmaga olukorda hinnata.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.