Küsimus nr 2799

Aki küsis (20. veebr 2007)
Hambad on kehvas seisus. Kummast peaksin alustama, kas parodentoosi või kaarieseravist (küsimusi-vastuseid lugedes sain aru, et on vaja pöörduda erinevate spetsialistide poole)?
Kas pikaajaline ravi (cipralex ja nevofeem) mõjutab kuidagi kaltsiumi omastamist ja hulka organismis ning sellega ka hammast seisukorda või on hammaste seisukorra järsk halvenemine tingitud pigem üleminekueaga kaasnevatest hormonaalsetest muutustest?
Triin Kunsing vastas (2007-02-26 07:44)
Hammaste ravi puhul oleneb kõik suu seisukorrast. Kõige meeldivam oleks muidugi leida hambaarst, kes teeb nii kaariese- kui parodondiravi. Kui see aga pole võimalik, siis soovitaksin kõigepealt pöörduda raviarsti poole, kes Teid saab siis edasi suunata parodondispetsialisti juurde. Tavaliselt alustatakse kõige suuremate kiviladestuste eemaldamisega, millele järgneb lootusetute hammaste eemaldamine ning kaarieseravi ning siis alles palju aega nõudev hammaste juurepindade silumine ning poleerimine ehk paroravi.
Kahjuks ei leidnud ma sellist ravimit nagu "nevofeem" ning ei oska selle toimet ja kõrvalmõjusid kommenteerida. Cipralex ei tohiks Teie suutervist küll mõjutada.
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.