Küsimus nr 276

Eva küsis (14. mai 2002)
Minu raviarst ütles, et hambale ei saa teha apikotoomia operatsiooni, sest hammas on liiga õhuke ja lendaks puurides laiali. Kas on mingi võimalus hammas päästa või pole sel mõtet? Milline uus hammas panna, kui üks hammas ühel pool on nõrk ja teisel pool ilusti korda tehtud? Palju see hammas maksma läheb? Kas haigekassakaardiga on soodsam?
Ivo Ost vastas (2002-05-15 08:47)
Võib tõesti nii juhtuda, et ei saa teha apikotoomiat, aga sellegipoolest võiks näidata asja mitmele arstile. Kõrvalhamba nõrkust tuleks otsustada kohapeal, mina ei saa kahjuks midagi ainult teksti põhjal öelda...
Kui hammas puudu, on mitu võimalust: sildprotees, siis kõrvalhambad vaja krooni alla lihvida, (kui on puudu näiteks 2. lõikehammas või 4. hammas siis on võimalik teha ka konsoolsild e siis sild ühe tugihambaga). Kõige parem ja kõige kallim variant on panna puuduva hamba asemele implantaat.
Proteesimise maksab haigekassa välja ainult pensionäridele ja ka siis vaid teatud tööd. Nii et haigekassale loota ei saa...
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.