Küsimus nr 2393

Valeria küsis (22. apr 2006)
Mind huvitab artikkel "Millega mõõta hingeõhu värskust?".

Öelge, palun, kas on Eestis (parem, kui Tallinnas) selline kliinik või lihtsalt võimalus oma hingeõhku hinnata (võib olla mingis polikliinikus on sellised apparadid)? Äkki on meil ka spetsiaalsed programmid halitoosi ravimiseks (nagu, näiteks USAs, Venemaal, Inglismaal, Rootsis jne) - diagnoseerimine ja põhjuste väljaselgitamine; raviprogrammi valimine ja ravikuur; värske hingamise profülaktika kodutingimustes? Või selle haiguse ravimiseks tuleb välismaale sõita?

Ette tänades,
Valeria
Marek Vink vastas (2006-04-24 09:39)
Ebameeldiva lõhnaga hingeõhu põhjustajaks on reeglina keele pinnal ja hammaste kaeltel pesitsevad bakterid. Bakteriladestuste ja hambakivi eemaldamisega peaksid hakkama saama ka kõik kodumaised hambaarstid. Keelepinna koduse puhastamisega spetsiaalse kaabitsaga ja hambahügieeni ülalhoidmisega peaksid hakkma saama enamik patsientidest. Kui ebameeldiv hingeõhk adekvaatsete hügieeniprotseduuridega ei vähene, on põhjust pöörduda gastroenteroloogi poole, kes otsib põhjusi söögitorust ja maost.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn