Küsimus nr 2370

Margit küsis (11. apr 2006)
Probleem: Esihammas oli tugevalt parandatud, ja ka tumedaks värvunud. Tegemist siis kauge nõuka aja parandamismeetodiga ravitud hambaga. 2 aastat tagasi oli juurepõletik mis jäi ravimata, ehk siis hammas jäi lahtiseks. Põletikukolle avati, kuid tänu oma mõtteviisile, et küll aega on selle kiire asjaga, jäi hambaauk sulgemata. Nüüd siis juhtuski see mis pidi juhtuma. Hammas murdus ära. Üsna juure lähedalt. Esmane käik oli proteesihambaarstile. Tehti röntgen. Ning arst saatis mu minema. Ennem tema sellega ei tegele, kui on tehtud juureravi.
Küsimused: Mida tähendab juureravi, kui hammas ei ole põletikuline? Kaua see aega võtab ja mida endast kujutab?
Mis saab edasi kui juur on nn ravitud? Milliseid lahendusi on esihamba tagasi saamiseks? Ja millises hinnaklassis kogu töö oleks? Ja kõige tähtsam küsimus: kaua see kõik aega võtab?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2006-04-12 11:08)
Juureravi kohta on põhjalik artikkel siin:
http://www.hambaarst.ee/artikkel.php/?id=145

Juureravi kestus sõltub infektsiooni suurusest, juurekanalite kujust, arsti oskustest ja abiseadmetest jne - lihtsamal juhul saab hakkama paari visiidiga ja 2-3 nädalaga, mis läheb maksma umbes 1000 kr (hind sõltub ka kliinikust).

Kuna hambaarst soovitas järele jäänud juurt ravid, siis võib oletada et ta soovib seda ära kasutada uue hamba ülesehitamisel - sinna saab kinnitada tihvti, mille külge omakorda kinnitub hambakroon. Alates tihvti kinnitamisest (juureravi peab olema tehtud), jäljendite võtmisest, krooni valmistamisest kuni krooni suhu asetamiseni võib minna kuu aega - jällegi sõltub siin palju nii asutusest kui konkreetsest juhtumist.

Kõigepealt läbige juureravi ja seejärel võite hamba taastamise küsimuses (nii hind kui aeg) pöörduda parima võimaluse leidmiseks mitme arsti poole.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.