Küsimus nr 2333

Miia küsis (29. märts 2006)
Tere, elan maakonnas, mitte Tallinnas. Olen oma hambad käest ära lasknud, tagumised purihambad puuduvad peaaegu täielikult ja hambumus on ka vist sellega seoses muutunud aga olen ära elanud. Nüüd järsku tekkis selline raksuv heli kui mälun ja lõualuul on surve, haigutades näiteks mitte. Võtsin siis julguse kokku ja panin aja proteesimisse (mis nõudis minult jubedat eneseületust - hirm on mind siiamaani proteesimisest eemale hoidnudki). Aga aeg on alles 2 nädala pärast, kas see raksumine võib kuidagi väga halvasti mõjuda, kuigi teatud asendis saan seda raksumist peaaegu vältida või peaks pöörduma kuskile kus kiiremini saab vastuvõtule?Tänan.
Ivo Ost vastas (2006-03-31 08:31)
Alalõualiigese naksumine on suhteliselt sage patoloogia, eriti veel kui suus puudub palju hambaid ja olemasolevad hambad ei ole omavahel hambumuses siis muutunud funktsiooni tõttu võivad tõesti tekkida säärased hädad. Loodetavasti läheb asi paremaks kui lõuad saavad uuesti normaalse omavahlise suhte ja hambad on normaalses hambumuses ja funktsioonis.
Kuid proteeside valmistamiseks läheb kindlasti aega 3-4 nädalat. Lisaks on pärast juurte eemladamist vaja mitu nädalat oodata enne haavade paranemist, enne kui hakatakse proteese tegema. Seetõttu arvan et 2 nädalat oodata vastuvõtuni ei peaks olema eriti suur probleem. Aga kui on soovi kiiremini asjad korda ajada, siis võib ju mujale üritada minna, kus järjekorrad väiksemad.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.