Küsimus nr 2279

Kristi küsis (9. märts 2006)
Tere!

Sooviksin saada veidi nõu, kuigi internetiteel on peaaegu võimatu. Aga küsin ikka. Nimelt peale autoõnnetust ja lõualuu murdu 10 aastat tagasi sai kannatada üks suhteliselt eespool asuv hammas ja selle juur. Käisin hambaarsti juures seda mitu korda ravimas ja hambajuurt täitmas ning kuni siiani ei ole hammas tunda andnud.

Praegu aga on hammas hakanud pidevalt valutama ning kui näiteks teise hambaga selle peale koputada on valus ja hammas on hell. Praegune hambaarst saatis mind panoraamröntgeni tegema, kuid tagasi arsti juurde saan alles 3 nädala pärast.
Sooviksin aga teada, et kui pildilt selgub, et hambajuur on põletikuline, kas tõenäoliselt tuleb hammas siis väja tõmmata ja kui suur on selle tõenäosus.
Kuna tegemist on esimese alumise hambaga, ei tahaks seda küll kuidagi kaotada.:(((
Olen juba väga mures
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2006-03-13 08:54)
Hammas eemaldatakse suust, kui mingi ravimeetod seda säilitada ei aita. Kui hambajuur muutub põletikuliseks, püütakse teha juureravi - kindlasti on juureravi vahendid 10 aastaga oluliselt edasi arenenud ja saab ehk ravida ka seda, mis tollal poolikuks jäi. Kui juureravi ei aita või on liikunud kuni juuretipuni, saab teha apikotoomia. On siiski suur tõenäosus, et põletik õnnestub kontrolli alla saada ja hammas säilitatakse.

Vt lisaks:
Juurekanalite ravi

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.