Küsimus nr 2277

Kadi küsis (9. märts 2006)
Tere.

Palun soovitage mulle Eestis parimaid proteesiarste.
Saan aru, et sellistele küsimustele Te ei tohiks vastata, aga lihtsalt ma olen väga nõutu. Olen 25. 18 aastaselt eemaldati esihammas (nr 1), ja paigaldati sild selle asemele, lihviti esihammas (täitsa terve ja ilus nr 1 ära) ja nr 2 hammas. Murdunud ja eemaldatud hambal nr 1 ja nr 2 hambal on juuretipp lõigatud (olin 11 aastane).

Ühe puuduva hamba lisamiseks lihviti kõver tiputa hammas ja terve hammas 1 ning paigaldati kroon. Nüüd on aga igemed taandunud, toit ladestub proteesi ja igeme vahele ja hammas nr 2 on suhteliselt kehvas olukorras, liigub ja arst ütles,et peab lisama ka silmahamba, et uut krooniderida ei saa panna enam sellele hambale nr 2. Mida teha? Luud pidi ka vähe olema, et kruvidega uusi hambaid panna.

Vajan suurt nõu hambaspetside osas, ei taha teha seda viga mis tegin kui olin 18, et kui esihammas murdus, lasin selle välja tõmmata, mitte tugevndada difti näol vms.

Oodatud kõik võimalikud võimalused. Äkki on üldse tulemas mingi uus tehnika,et tasuks üldse oodata.
Ivo Ost vastas (2006-03-09 09:51)
Kui luud vähe implantaatide asteamiseks, on alati võimalus teha luusiirdamise operatsioon, ja asetada sinna siiski implantaadid, teistele juba lihvitud hammastele asetada uued kroonid, aga loomulikult tuleks asja vaadata ja siis juba otsustada, mis asi sinna kõige paremini sobib. Kõige õigem oleks minna mitme spetsialisti juurde konsultatsioonile, ja siis otsustada enda jaoks, kus kõige rohkem meeldib ja kes kõige normaalsemat varianti pakub.

Mõned tuntud arstid, kes tegelevad ka implantatsiooni- ja muude keeruliste juhtumitega, kelle juurde võiks pöörduda:

Tallinnas:
Dr. Lauri Siiak,
Dr. Valdur Viikmann,
Dr. Peeter Jõers,
Dr. Alon Rass

Tartus: Dr. Ülo Pintson
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn