Küsimus nr 227

Malle küsis (9. märts 2002)
Mul on eemaldatav esihamba protees. Sooviksin sellist, mida ei saa eemaldada. Millisesse hambaravisse pöörduda ning kui palju see maksab? Kui palju maksavad portselanist laminaadid?
Reet Pallase vastas (2002-03-16 15:29)
Kuna küsimusest selgub üsna vähe, on sellele raske vastata. Kui tegu on ainult ühte-kahte hammast asendava eemaldatava proteesiga, on võimalik puuduvaid hambaid asendada kõrvalhammastele toetuva silla (selleks tuleb kõrvalhambad ära lihvida) või implantaatide e. lõualuusse istutatavate kunstjuurte abil.

Pöörduda tuleks proteetikaga tegelevasse hambaravisse. Hinnad kõiguvad 6000.- kuni 12000.- kroonini silla puhul (kui asendada on vaja ühte hammast), ühe implantaadi hind on vahemikus u. 10000.- kuni 16000.-.

Portselanist laminaadid maksavad paarist tuhandest 5000.- kroonini, neid kasutatakse aga suhteliselt tervete esteetiliselt häirivate (plommid, värvimuutused) esihammaste puhul. Puuduvaid hambaid laminaatidega asendada ei ole võimalik.
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn