Küsimus nr 2140

Eili küsis (15. nov 2005)
Selline küsimus, et mu sõbral tõmmati umbes 8 aastat tagasi ülevalt kõige esimene hammas välja. Aga nüüd on see vahe seal suht väikseks läinud ja ta soovib sinna uut hammast panna. Hambaarst ütles, et see vahe on tõesti väga väike ja kui teine esimene hammas väiksemaks teha, siis ei jää ilus. Ta ütles, et on vaja panna selline plaat suhu umbes aastaks, mis teeb seda vahet suuremaks. Kui palju see maksma võiks minna ja kas tõesti ei ole muud moodi võimalik, et ei peaks aasta veel ootama??

Ette tänades.
Triin Jagomägi vastas (2005-11-17 11:45)
Soovitan minna ortodondi konsultatsioonile, sest probleemile võib olla mitmeid erinevaid lahendusi. Reeglina avatakse hammaste vahel ruum proteesimiseks breketeid kasutades. Maksumuse kohta ilma patsienti uurimata ei saa ma kindlasti vastust anda ja erinevates raviasutustes kehtivad erinevad hinnakirjad. Probleemi oleks saanud ka ennetada, kui peale hamba eemaldamist oleks suhu asetatud kohahoidja, siis ei oleks ka hambad kokku nihkunud ja ruum hamba asendamiseks oleks säilinud. Kindlasti on vaja nüüd ortodontiliste vahenditega ruumi tegemiseks kahe hamba vahele vaja aega.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa