Küsimus nr 1995

Helina küsis (19. sept 2005)
Olen pikalt juurelnud küsimuse üle, kas lasta endale panna implantaate või ei? Kas mitte tänavusel hambaarstide konverentsil ei jäänud kõlama noot (muidugi mitte sõnavõttudel), et implantaadid ei olegi nii püsivad kui tegelikult kõigis artiklites väidetakse. Kas vastab tõele see tõsiasi, et nende tegelik eluiga on siiski vaid 1-15 aastat sõltuvalt muidugi patsiendist? Saan aru ka sellest, et töö on tellija materjalist, aga mida siis peaksin ette võtma ja kuidas oma raviskeemi seadma?
Nimelt oleks mul vajalik ülevalt mõlemad neljandad hambad proteesida, kuna nn.veneajal tõmmati need hambad välja, mida praegusel ajal oleks väga edukalt ära saanud parandada.
Ette tänades vastamast.
Marek Vink vastas (2005-09-22 08:34)
Antud juhul tuleks leida endale kirurg ja protesist, kelle vastu on olemas usaldus. Kõike riske arvesse võttes on tulemus täiesti prognoositav. Implantaatide õnnestumise protsent on üle 95. Kahtlemata on implanteerimine tänapäevane lahendus, mis on mõeldud vastu pidama aastakümneid. Samas võib probleemile olla ka teisi (optimaalsemaid) lahendusi. Kui naaberhammastes on suured täidised (mis on tõenäoline, kui esimene eespurihammas on eemaldatud kaariese tüsistuse tõttu), mis vajaksid kroonimist, tasub kaaluda puuduva hamba asendamist sillaga.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.