Küsimus nr 1880

Taavi küsis (27. apr 2005)
Kukkusin päris mitu aastat tagasi õnnetult ja lõin oma esihamba pooleks. Tollal sai hamba peale pandud tiftiga kroon. Nüüdseks on aga hammas ise siniseks läinud (väidetavalt halvasti täidetud juurekanali tõttu). Kroone vahetan iga paari aasta tagant. Mis oleks kõige parem ja odavam lahendus, et hammas ilusaks saada? Oma hambaarst mainis midagi võimalusest, et hammas (niipalju kui seda järgi on) lihvitakse väiksemaks ja sinna peale ehitatakse uus? Uurisin teie lehekülge, kuid selline protseduur jäi vist kahe silma vahele. Kus sellist asja tehakse? On see mõtekas? Kallis? Või on mõtekam lasta titaankruvi lõualuusse ja sinna peale uus hammas?
Oluline pole nii hind, kui kvaliteet. Tahaks ilusat naeratust...
Marek Vink vastas (2005-04-28 19:42)
Hamba(tehis)kroon on hambatehniku poolt hambalaboris valmistatud kunsthammas, mis kinnitatakse hambaarsti poolt eelnevalt väiksemaks prepareeritud hambaköndile. Esteetilised kroonid on valmistatud keraamikast ning need värvi ei muuda. Maksma läheb selline kroon 2000-7000 krooni sõltuvalt materjalist ja kasutatud tehnoloogiast. Implantaati (titaankruvi) kasutatakse suust eemaldatud hambajuure korvamiseks. Implantaadile toetuv kroon maksab ca 15000 krooni.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn