Küsimus nr 1623

Tiina küsis (27. jaan 2005)
Tegu 13 aastat väldanud esihamba juuretipu juba krooniliseks kujunenud põletikuga. Neli aastat tagasi opereeriti juuretipp koos põletikukoldega, kuid nüüd aasta tagasi hakkas jälle ilma muutudes nina alla mädapaiset looma. Minu arsti sõnul ei jää üle enam muud kui hammas välja tõmmata, kuna juure ravi kestnud juba väga kaua.
Minu küsimus on see, et kas tegu on ikka juure põletikuga kui juure tipp juba eemaldatud ja ikka aegajalt lööb paistetuse- võib-olla on see asi edasi levinud. Ja kas ma saan olla kindel kui selle hamba välja tõmban, et paistetus lakkab.
Tahaksin väga minna mõne teise spetsialisti juurde ja kuulata ka tema arvamust. Järsku oskate mõnda spetsialisti soovitada.
ja siis veel, et kui ma panengi esihambaks implantaadi, kas see jääb oluliselt erinema ja saab kohe aru kui vaadata?
Tänud teile ette- olen siin päris desperaatne, vanust ka alles vähe ja juba implantaadid!
Timo Paberit vastas (2012-02-22 10:31)
Kui juurepõletiku ravi on nii kaua kestnud, viitab see sellele, et tõenäoliselt kasutatud meetmed edu ei too. Et teha konkreetseid otsuseid või anda hinnang, on vaja kindlasti tulla konsultatsioonile. Minu soovitus selliseks puhuks on kindlasti kaaluda hamba asendamist implantaadiga. Krooniline põletikukolle hambajuure all sulatab lõualuud selles piirkonnas ning võib hiljem raskendada ka implantaadi paigaldamist. Lisaks kaasnevad üldtervisega seotud riskid. Implantaadi eeliseks on see, et puuduv hammas asendatakse terves mahus, st. nii juur kui ka hambakroon. Kui töö hästi õnnestub- st. õige materjali valik, korralik töö nii hambaarsti kui ka hambatehniku poolt, on implantaadihammas oma hammastega sarnane ning vahe ei ole märgatav.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn