Küsimus nr 157

Riina küsis (9. jaan 2002)
Kas kusagil tõmmatakse hambajuurt välja ka täieliku narkoosi all? Või on selleks muid suhteliselt valutuid meetodeid? Minu 13 a lapsel on hambast järgi ainult juurikas ja hambaarst ütles, et see tuleb välja tõmmata. Lapsel on aga väikesest peale tohutu hambaarsti hirm ja ta keeldub minemast seda välja tõmbama (hambaarstil käik on alati täielik traagika, mitu korda oleme tulnud sama targalt tagasi, kuna ta lihtsalt ei tee suud lahti!)
Reet Pallase vastas (2002-01-14 09:04)
Täieliku narkoosi all saab hambaid eemaldada suuremate haiglate näo- ja lõualuude kirurgia osakondades. Siiski soovitan hakkama saada kohaliku tuimestusega, kuna protseduur on iseenesest suhteliselt lihtne. Tuimestussüsti torkekohta saab eelnevalt tuimestada tuimestusgeeliga, nii ei ole ka nõelatorge valus. Kui aga hambaarsti juures käik on "traagika" ja lapsel on tohutu hirm, võiks talle enne hambaarsti visiiti anda rahustit (selle võiks anda või välja kirjutada hambaarst), mis peaks visiidi tegema nii lapse enda kui ka hambaarsti jaoks tegema palju lihtsamaks.
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn