Küsimus nr 1430

Kristi küsis (4. nov 2004)
Tere. hambaarst ütles, et mul on hambakida, mis tuleb eemaldada. Minu küsimus oleks, milles seisneb kida eemaldamine ja kuidas seda tehakse on see valulik?
Aitäh
Terje Altosaar vastas (2004-11-09 13:32)
Hamba- lõualuusüsteemi anomaaliate profülaktikaks on mitmeid võtteid: huulekida ja keelekida plastika, proteesimine, võitlus kahjulike harjumustega jne.
Huulekida anomaaliaid esineb 16,2%-l lastest, sagedamini ülahuulel. Vastsündinud lapse huulekida kinnitub hambutule alveolaarharjale, selle äärele. Ajutiste hammaste lõikudes kinnitub huulekida 3–5mm igemeäärest kaugemal ja on õhukese poolläbipaistva voldi kujuline.
Huulekida korrigeerimise näidustused on: anomaalne huulekida koos hambumusanomaaliaga, huule liikuvuse piiratus, huulte sulguse häire. Operatiivse vahelesegamise ealised näidustused määratakse individuaalselt.

Huulekida korrigeerimine tähendab, et õhukese voldikujulise kida kinnitust muudetakse nii et huule liikuvus ei ole piiratud. Operatiivne protsess on lühiajaline ja paraneb kiiresti. Midagi hullu Teiega ei juhtu. Jõudu!
Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.