Küsimus nr 1367

Kristi küsis (15. okt 2004)
Mul on selline asi, et mu hambad täiesti terved aga probleem on nende paiknemises. Esiteks on nad väga väiksed ning nende kõikide vahed on suured ning teiseks on mu hambumus natuke imelik. Selles mõttes, et tegelt peaks olema ülemine hambarida alumisest ees pool,aga mul on nad võrdsed. Kui ma hambad kokku panen on nad täpselt üksteise peal. See hambumus mind isegi niivõrd ei häiri, kui mu pisikesed hambad ja nende vahed, sest naeratades pole neid eriti näha ning ma näen välja kui hambutu. Kas on midagi võimalik parandada?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2004-10-18 09:01)
Kõigepealt tuleks selle probleemiga pöörduda ortodondi poole, kes oskab hinnata kas teie ülemist hambakaart tuleks ettepoole nihutada. Suud kinni pannes peaks ülemised hambad tõesti paari millimeetri ulatuses alumisi katma, mitte ei tohiks hammaste lõikeservad teineteisega kokku puutuda.
Kui ortodontiliselt midagi muuta pole vaja, võib pöörduda konsultatsiooni saamiseks ka hambaarsti poole - lühikeste hammaste korral saab mõnikord igemeplastika abil neile näivat pikkust juurde anda, eriti siis kui hambad-igemed on terved.