Küsimus nr 1364

Gültsara küsis (14. okt 2004)
Avastasin oma lapsel(1,2 aastat) eesmiste keskmiste hammaste vahele kinnitunud ülahuulekida, mis on turses. Põletikunähte ei ole ja enne oli kõik normis. Puudutamisel veritseb täpselt keskkohast. Kas see ilming võib olla posttraumaatiline - laps kukkus ja ülahambad veritsesid. Mida teha?
Terje Altosaar vastas (2004-10-26 15:22)
Ilming võib tõesti olla posttraumaatiline. Vastsündinud lapse huulekida kinnitub hambutule alveolaarharjale, selle äärele. Ajutiste hammaste lõikudes kinnitub huulekida 3-5 mm igemeäärest kaugemal ja on õhukese õhukese läbipaistva voldi kujuline.


1-2 aastane laps mängides võis vigastada seda õhukest kida. Veritsus ja turse võisid olla tingitud traumast.

Kui huulekida on pingul siis oleks soovitatav operatiivne vahelesegamine. Näidustused määratakse individuaalselt. Soovitan konsulteerida oma hambaarstiga.
Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa