Küsimus nr 1183

Anneli küsis (23. apr 2004)
Sooviksin teada mis vahet on breketitel ja hambaklambritel?
Arst soovitas lapsega minna konsultatsioonile, kahel esimesel hambal on suur vahe, kas siis on mõtekas paigaldada klambrid või breketid. Palju maksab 7 aastasele lapsele klambrite paigaldamine, breketite paigaldamine pidi maksma u. 4000 krooni.
Triin Jagomägi vastas (2010-11-05 09:29)
Nn. hambaklambrid ja breketid on kõik ortodontilised aparaadid. Rahvapäraselt neid lihtsalt kutsustakse nii. Ortodont on see eriarst, kes vastavalt diagnoosile töötab välja raviplaani ning vajaliku raviaparaadi. Teie ise ei pea ortodontilistes aparaatidest enne midagi teadma.
Ortodont räägib ravivajadusest, ravinäidustustest, ravikestusest ning ka maksumusest.
Enne ravi algust selgitatakse teile kogu ravikäik ning alati saate ka küsimusi esitada. Ilma patsienti nägemata ning täpset diagnoosi teadmata on väga raske hinnata ravivajadust ning ka maksumust. Seitsme aastase lapsega on juba õige pöörduda ortodondi konsultatsioonile kui ülemised
jäävlõikehambad on lõikunud suure vahega. Suurt hambavahe võib tihti põhjustada huulekida madal kinnitus ning see vajab huulekida plastikat.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa