Küsimus nr 117

Karin küsis (29. nov 2001)
Mulle tundub, et mul on igemepõletik - igemed on turses ja veritsevad. Raseduse ajal oli mul sama probleem. Sain tookord sellest võitu Parodontaxi hambapastat kasutades. Nüüd ei ole sellest aga abi. Mida peaksin tegema ja millest igemepõletik üldse tekib?
Marek Vink vastas (2001-12-03 08:42)
Igemepõletikku põhjustavad igeserva läheduses hambakaelal pesitsevad pisikud. Paks bakterikiht mineraliseerub sülje ja igemetaskuvedeliku mineraalidest ja moodustub hambakivi. See omakorda kasvab hambakaela pidi järjest sügavamale igemesse, mille käigus hamba kinnituskoed hävinevad. Hambakivi eemaldamisega tegelevad professionaalid, kelleks Eestis on hambaarstid ja üksikud suuhügienistid. Edaspidise haiguse kordumise vältimiseks, tuleb hambaid puhastada adekvaatselt. Spetsiaalsete abivahenditeta (hambavahehari, hambaniit vm), mis ettenähtud hammaste vahede puhastamieks, hakkama ei saa. Asja kohta leidub internetis piisavalt materjali, kui kasutada otsingumootorit.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn