Direktsete komposiitrestauratsioonide uus värvivaliku kontseptsioon ja kihiline tehnika (presentatsioon ja praktiline kursus)

Toimumisaeg 1.märts 2012
Toimumiskoht Sokos Hotell Viru Konverentsikeskuses, Viru Väljak, Tallinn
Lektor Valdas Vilkinis D.D.S., PhD (Leedu)
Korraldaja Magnum Dental OÜ
Osavõtutasu 36 EUR
Lisainfo info ja registreerumine tel: 6 501 945 ja 6 501 946
Veebileht https://www.magnumdental.ee

Kursus kestab 12.00-16.00

On täheldatud, et paljud hambaarstid lähtuvad hamba värvi määramisel hambast kui tervikust analüüsimata dentiini ja emaili eraldi. On kalduvus kontsentreeruda värvi määramisel värvitoonile (A, B, C või D) ja värvilisusele (A1, 2 või 3), samas alahinnates värvi väärtust (heledust või tumedust) sõltuvalt patsiendi vanusest ja emaili paksusest, mis mõjutab hamba värvi kui tervikut. On tõestatud, et esteetilist restauratsiooni saab teha vaid siis, kui loomuliku emaili erinevad väärtused luuakse sarnases läbipaistvuses ka komposiitmaterjaliga. Belgia hambatehnik Roeland de Pape on välja töötanud uue värvivaliku tehnika kontsentreerudes väärtuse määramisele anatoomilisele kihilisele tehnikale sarnanevalt emaili loomulikule paksusele ja läbipaistvusele.
Eelpool kirjeldatud tehnikat demonstreeritakse teile akrüülhammastel ja saate ise kursusel järgi proovida. Värvi määramiseks kasutame standard-värvivõtme asemel kohandatud värvivõtit. Kohandatud värvivõti on valmistatud Gaenial komposiitmaterjalist, mitte akrüülist, seetõttu on see ouliselt adekvaatsem õige värvi määramisel. Hamba värvi väärtus määratakse kõigepealt, seejärel alles värvitoon ja värvilisus. Eriti suurt tähtsust restaureerimisel omab esihammaste lõikeserv. Emaili kihid on siin paksud ja võivad moodustada kuni kaks-kolmandikku hambastruktuurist, seetõttu on väga oluline kasutada komposiidi puhul õigeid paksusi ja läbipaistvusi. Selleks kasutame mikrohübriid-komposiiti GC Gaenial koos isesöövitava, valguskõvastuva G-Bond´iga. Kasutame ka Komposiidi Praimerit pindade silumiseks, mis muudab komposiidi aplikatsioooni lihtsamaks. Kihilist tehnikat alustame palatinaalselt silikoonvõtme abil. Esimene kiht valmistatakse ühest läbipaistvast toonist sõltuvalt määratud värvi väärtusest. Võib kasutada ka transparentset (TE) materjali, mis jäljendab sklerootilise dentiini kihti emaili-dentiini üleminekul (läbipaistev kiht mõnedel hammastel). Et blokeerida preparatsioonijoont kasutame väga õhukese kihina opaakmaterjali. Selle peale moodustame mamelonid kasutades värve, mis vastavad värvusele (A3 või 2 või sarjast B, C). Viimaks katame labiaalse pinna üsna paksult valitud läbipaistva värviga. Restauratsioon poleeritakse teemanditega ja Sof-Lex ketastega üritades edasi anda hamba loomulikku morfoloogiat. Lõplik läige antakse Gradia Diapolisher´idega.
Komposiitmaterjal seguneb loomuliku hambastruktuuriga nii hästi, et te ei näegi preparatsioonijoont ning täidis näib “nähtamatuna”. Anatoomilise kihilise tehnika ratsionaalne kasutamine sõltub klassist ja kahjustuse suurusest. Väikestes III ja V klassi täidistel saab hea esteetilise tulemuse kasutades vaid ühte või kahte kihti. Siiski suurte IV klassi restauratsioonide puhul annab loomuliku tulemuse vaid süstemaatiline lähenemine värvivalikul koos anatoomilise kihilise tehnikaga ja laia valiku läbipaistvate toonide, loomuliku opaaksuse ja fluorestsentsusega komposiitide kasutamisega.

Viimati muutis: Hambaarst.ee 13.02.2012

Vaata ka neid koolitusi

2.märts 2012
Tallinn
27.-28.apr 2012
Väljaspool Eestit
12.-13.apr 2012
Tallinn
Alalõualiigese haigused
Lektor: emeriitprofessor Edvitar Leibur
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
5.apr 2012
Ida-Virumaa
Hambaravi minimess 2012 Toilas
Korraldaja: Magnum Dental OÜ