Toimumisaeg | 22.nov 2011 |
Toimumiskoht | Swissotel, Tornimäe 3, Tallinn |
Lektor | Prof. Giuseppe Cantatore (Itaalia), Dr. Laura Andriukaitiene (Leedu). Dr. Veiko Vengerfeldt (Eesti) |
Korraldaja | Prodent OÜ |
Täiendpunkte | 7 TP |
Osavõtutasu | kuni 31.10.2011 72,-. Alates 1.11.2011 90,- |
Lisainfo | 65 35 830, prodent@prodent.ee |
Veebileht | http://www.prodent.ee |
Programm:
- 9.00-11.30 Prof. Giuseppe Cantatore
- 11.30-12.30 Lõunasöök
- 12.30-14.30 Cantatore jätkab
- 14.30-15.00 Kohvipaus
- 15.00-16.30 Dr. Laura Andriukaitiene
- 16.30-17.15 Dr. Veiko Vengerfeldt
Professor Giuseppe Cantatore – ProFile viilist WaveOne viilini: pideva arengu tulemus Viimase 15 aasta jooksul on juurekanaliravis toimunud tõeline evolutsioon tänu uute nikkel-titaan instrumentide kasutuselevõtmisega. Nende instrumentidega on saanud võimalikuks ravida väga edukalt näiteks äärmiselt kõveraid juurekanaleid, hoides samal ajal kokku nii instrumentide hulka kui aega.
Täna on saadaval suur hulk NiTi viile, mis tihti tekitavad segadust paljude hambaarstide seas, kes otsustavad viili valikul kas reklaami või mõne loengu põhjal, mõistmata tegelikult nende eeliseid ja limiite. Sellel loengul lahatakse NiTi viilide omadused väga detailselt: alates sulamist kuni tipu disainini, läbilõikest kuni lõikenurgani, tera kujust kuni teriku nurgani, jõumomendi tõrgetest kuni instrumendi stressini/kurnamiseni...
Te mõistate, miks 10 aastat tagasi oli vajadus vahetada NiTi viili tera kuju kodarjalt (radiaalselt) lõikavaks teraks; miks tekkis vajadus erinevate koonus-instrumentide ja uue M-traadi NiTi sulami järele... Räägime libetee moodustamisest ja selle eelistest, võrdleme käsi-roostevaba-instrumente uute roteeruvate PathFile viilidega, demonstreerime mehaanilise libetee ülekaalu.
Viimaks räägime uute WaveOne viilide eelistest ning te mõistate, kuidas täna on võimalik kujundada juurekanal ainult 1 viiliga ning mõistate ka edasi-tagasi liigutuse eeliseid ühes suunas roteeruvate liigutuste ees. Detailne PathFile ja WaveOne viilide kasutusjärjekord saab selgeks HD videol dokumenteeritud kliiniliste juhtude abil. Loengu lõpus oskavad osalejad valida ja õieti kasutada PathFile ja WaveOne viile, mille kasutamisel väheneb oluliselt tüsistuste risk isegi ekstreemselt rasketes juurekanalites.
Professor Giuseppe Cantatore lõpetas Rooma “La Sapienza” Ülikooli Arstiteaduskonna 1980. aastal. 1983. aastal spetsialiseerus ta hambaravile samas ülikoolis. Ta on olnud endodontia õppejõud L’Aquila Ülikoolis aastatel 1987 - 1991 ja Rooma “La Sapienza” Ülikoolis aastatel 1992 kuni 1998. Alates aastast 2000 on ta Verona Ülikooli endodontia professor. Dr. Cantatore on enam kui 90 endodontia-alase artikli autor, mida on avaldatud Rahvusvahelistes Hambaravi ajakirjades ja Endodontia õpperaamatutes. Samuti on professor Cantatore järgmiste organisatsioonide aktiivne liige: Itaalia Endodontide Ühing (SIE), Itaalia Restoratiivne Hambaravi Ühing (SIDOC), Itaalia Mikroskoopilise Hambaravi Ühing (AIOM), Liibanoni Endodontide Ühingu auliige, Euroopa Endodontide Ühing (ESE) ja Ameerika Endodontide Ühing (AAE). Kui rahvusvaheline lektor on Dr.Cantatore andnud hulgaliselt kursuseid ja loenguid mitmetel rahvusvahelistel kongressidel s.h. AAE, IFEA (Rahvusvaheline Endodontide Ühingu Föderatsioon) ja ESE kongressidel. Käesoleval hetkel on Dr. Cantatore Euroopa Mikroskoopilise Hambaravi Ühingu President (EFAM), SIE President ja Itaalia esindaja ESE ja IFEA organisatsioonides. Dr. Cantatore elab ja töötab Roomas, omab seal endodontiale spetsialiseerunud erapraksist.
Dr. Laura Andriukaitiene – Mikroskoopiline hambaravi: frustratsioonist lummuseni – mikroskoobi tõeline väärtus Laura Andriukaitiene, DDS, on lõpetanud Kaunase Ülikooli Hambaravi teaduskonna 2002. aastal. Aastal 2002 alustas Kaunase Ülikoolis spetsialiseerumist Endodondi erialale, 2003 jätkas Wales´i Ülikoolis, Cardiff´is, Inglismaal. 2005 pälvis Leedu Tervishoiuministeeriumilt Endodontia spetsialisti litsentsi. Aastatel 2004-2010 töötas Kaunase Ülikooli Hamba- ja Suuhaiguste Kliinikus assisteeriva kliinilise professorina. Aastast 2010 PhD Stipendiaat ja Uuringute liige Norra Tromso Ülikooli Kliinilise Odontoloogia Instituudis. Käesoleval ajal töötab osaliselt Vilniuse erakliinikus endodondina. On Euroopa Mikroskoopilise Hambaravi Ühingu liige (juhatuse liige 2009), MICRO Journal Rahvusvahelise toimetuse juhatuse liige 2010, Leedu Endodontide Ühenduse liige alates aastast 2003, Täiustatud Mikroskoopilise Hambaravi Akadeemia aktiivne liige aastatel 2007-2009. Laura Andriukaitiene on pidanud hulganisti praktilisi kursuseid ja loenguid nii juureravi kui mikroskoopia alal erinevates Euroopa riikides. On avaldanud artikleid erinevates hambaravialastes väljaannetes.
Dr. Veiko Vengerfeldt – “Elu endodontilise patogeenina...” Veiko Vengerfelt, DDS, on lõpetanud Tartu Ülikool arstiteaduskonna hambaraviteaduse 2003. a. 2003-2006 Arstiteaduskond, hambaraviteaduse kliinilise hambaravi residentuur, lõputöö teema „Mittekirurgiline ja kirurgiline endodontiline ümberravi“, hambaravi eriarst (endodont). 2004.aastast TÜ arstiteaduskonna hambaraviteaduse õppejõud, erialaks karioloogia ja endodontia. 2010. aastast Arstiteaduskonna Mikrobioloogia instituudi doktorant, uurimustöö teema „Kroonilise apikaalse periodontiidi tekitajad ja nende virulentsusfaktorid“. Hetkel Tartu Ülikooli doktorantuur. Endodontiale fokusseeritud erialane vastuvõtt Jaamamõisa Hambakliinikus Tartus ja Kaselo Hambaravis Põltsamaal. On andnud üle 30 loengu ja praktilise kursuse Eestis, Lätis ja Leedus, publikatsioone ajakirjas „Eesti Arst“. Kuulub EHL volikokku ja juhatusse.
Viimati muutis: Hambaarst.ee 25.11.2011