Kevadkonverents - Juhtnöörid igapäevases suukirurgias ja implantoloogias

Toimumisaeg 16.-17.apr 2010
Toimumiskoht Swissotel, Tallinn
Lektor Prof. Mauro Labanca (Itaalia), dr. Girts Salms (Riia Ülikool), dr. Stanislav Liskmann (Eesti), dr. Alon Rass (Eesti)
Korraldaja Prodent OÜ
Osavõtutasu alates 1000.-
Lisainfo ProDent OÜ tel: 6565982
Veebileht http://www.prodent.ee/index.php?lang=est&main_id=2&id=34

Loenguprogramm


16.04.2010

  • 10.00 – 12.00 Prof. Mauro Labanca “Anatoomia ja ebaõnnestumised: anatoomiline risk implantoloogias”. Vaatamata faktile, et hambakirurgia ja implantaadi asetamise protseduurid on viimasel aastakümnel oluliselt arenenud, on teadmised ja arusaamad anatoomilistest struktuuridest, millega puututakse kokku live-operatsiooni ajal, mitte just nii palju edasi arenenud... Ehkki uus tarkvara ja juhitud kirurgia tunduvad pakkuvat lahendust sellele probleemile, on tõsi see, et me peame leidma ja ära tundma ainult selle, mida me kahtlustame eksisteerimas. Pole võimalik, et 3D rekonstruktsioon ütleb meile ära kõik riskid, kui me ei tea, kuhu me peame vaatama ja mida otsime... Me üritame analüüsida peamisi riskifaktoreid ja enamus anatoomilisi detaile, et kanda see edasi meie igapäevasesse kirurgiasse suurendamaks teadmisi ja kogemusi.
  • 12.00 – 13.00 Dr. Stanislav Liskmann “Põskkoopa põhja tõstmine ja augmentatsioon”. Põskkoopa põhja tõstmise metoodikat implantaatide paigaldamise eesmärgil on esmakordselt tutvustatud ligi 30 aastat tagasi. Põskkoopa augmentatsioon on kõrge õnnestumise määraga protseduur ning selle tulemused on kõrge etteennustatavusega. Samas võimalike riskide ja komplikatsioonide esinemissagedus on suhteliselt madal. Loeng käsitleb põskkoopa augmentatsiooni näidustusi, metoodikat, kasutatavaid materjale ning võimalikke komplikatsioone.
  • 13.00 – 14.00 Lõunasöök
  • 14.00 – 16.00 Prof. Mauro Labanca “Piezokirurgiline ravi müütide ja reaalsuse vahel - teaduslikud tõendid ja kliiniline rakendamine”. Viimaste aastate jooksul on piezokirurgia muutunud peamiseks teemaks nii kongressidel kui kliinilises rakenduses. Loeng tutuvustab teaduslikku meetodit, millel piezokirurgia baseerub; millised on potensiaalsed rakendusvõimalused ja millised on piirid; ajaloolised tõestused; millist seadet oleks õige soetada...

17.04.2010

  • 10.00 – 13.30 Prof. Mauro Labanca “Juhtnöörid igapäevases suukirurgias: põhitõed ja nende rakendus”. Ravitava piirkonna anatoomia esialgne hinnang: anesteesiameetodi valik ja sooritamine; lapi tüübi valik sõltuvalt kliinilisest vajadusest; vertikaalne vabastamine; täis- või osaline lapi paksus; periostaalne vabastamine; õmblused: pistete tüübid, niidi tüübid, erinevad sõlmimismeetodid. Vajalike instrumentide valik ja nende kasutamine: valik instrumente lihtsate juhtude korral, valik instrumente raskemate juhtude korral; ergonoomika instrumentide organiseerimisel; lisa kirurgiline laud; kirurgilise laua organiseerimine; kuidas treenida kirurgilist meeskonda kasutama korrektselt kirurgilist lauda ja varustama arsti kirurgilistel protseduuridel.
  • 13.30 – 14.30 Lõunasöök
  • 14.30 – 15.40 Dr. Girts Salms “Ortognaatne ja preproteetiline kirurgia kogu suu rehabilitatsiooniks”. Implantatsioon on muutunud rutiinseks operatsiooniks igapäeva hambaravis, millel on kõrge õnnestumine ja etteennustatavus. Siiski on juhte, kus luud on vähe kas siis traumast, puuduvast hambast või lõualuu atroofiast põhjustatult. Sellised kliinilised situatsioonid on tõeline väljakutse suukirurgile, protesistile ja teistele hambaravi spetsialistidele. Näitame komplekseid kliinilisi juhte, mis on teostatud multidistsiplinaarse meeskonna poolt. Räägime tulemuste headest ja halbadest külgedest
  • 15.40 – 16.40 Dr. Alon Rass “Interdistsiplinaarne planeerimine keerulistel ravijuhtudel”. Tänapäevane hambaravi võimaldab patsiendi soovidele ja vajadustele vastu tulla pisimateski detailides. Viimase kümnendi edusammud ja tehnilised uuendused kirurgias, proteesimises, juureravis, ortodontias ja radioloogias eeldavad hambaarstilt sügavaid teadmisi igas hambaravi valdkonnas eraldi. Samas on oluline näha kesksel kohal patsienti oma probleemidega ja osata toetudes laiadele teadmistele koostada erinevaid hambaravi erialasid siduv raviplaan, mis võimaldaks patsiendi soovidele ja vajadustele võimalikult ideaalilähedaselt vastu tulla. See ideaal võib erinevate patsientide puhul olla väga erinev ning selle väljaselgitamine ongi suuresti arstikunsti küsimus.

Work-shop programm
17.04.2010

  • 16.40 – 20.10 Prof. Mauro Labanca Praktiline kursus sea lõualuudel - “Juhtnöörid igapäevases suukirurgias: põhitõed ja nende rakendus”. Loenguteemade praktiline elluviimine: erinevate lapi tüüpide ja nende sulgemise eelised ja mitteeelised, nende praktiline verifikatsioon; õmbluspistete valik - erinevate õmbluste tulemused ja eelised, nende erinevuste võrdlemine; õmbluste teostamine erinevate niitidega ja sõlmimismeetoditega; patsiendi postoperatiivne jälgimine, võimalike komplikatsioonide hindamine. Kõik kursusel vajaminevad materjalid - skalpellid, nõelahoidjad, käärid, kirurgiline kürett, fenestratsiooni sond, periosteal, kudede pintsetid, maskid, kindad, niidid, sea lõualuud jne - on koha peal olemas. Kursusel kasutatakse ka Piezokirurgilist aparaati.
    Osalejate arv limiteeritud (15).

Osavõtutasud EEK (sisaldavad rikkalikku lõunabufeed mõlemal päeval) kuni 07.02.2010
1 päev – 1000,- + km Peale 07.03. 1100,- + km
2 päeva – 1900,- + km Peale 07.03. 2000,- + km
Praktiline kursus 4500,- + km  
Välislektorite inglise keelsed loengud tõlgitakse eesti keelde.
Võimalus ööbida samas hotellis (soodushind osalejatele 90 EUR 1-ne tuba, märgusõna “Kirurgia konverents”) 
Loengupäev annab 6 TT (kahel päeval osalejale 12 TT), praktiline kursus 3 TT.

Viimati muutis: Hambaarst.ee 25.11.2011

Vaata ka neid koolitusi

8.juuni 2010
ÕPI TEHES! 3-etapiline praktiline endokursus
Lektor: Dr. Laur Samarüütel, Teemu Visuri(Soome)
Korraldaja: Prodent OÜ
4.juuni 2010
Tallinn
Kliinik 32 konverents. Hambaravi väikesed imed - komplitseeritud ravijuhtude lahendamine.
Lektor: D.D.S., M.S.D.dr.Odont.Hc.Sverker Toreskog, dr.Liina Krünvald, dr.Toomas Männaste, dr.Peeter Jõers, dr.MSc.Lauri Vahtra, dr.Reet Pallase, dr.Kristen Nigul
Korraldaja: Kliinik 32
22.mai 2010
Tallinn
Parodontoloogia- ja implanoloogiaalane hambaraviseminar
Lektorid: Frédéric Delorne DDS, Funakoshi Eiji DDS, MSD, FICD, FACD, Roberto Rossi DDS, Paolo Casentini DDS, Armands Ozolinś DDS
Korraldaja: OÜ Viru Implantoloogia
14.mai 2010
Tallinn
EHL loengupäev.Suutervishoiu infosüsteemid Soomes ja Eestis
Lektor: M.Ristikari, E.Ristikari, M. Mikkonen, J. Suni, J. Sassian, M. Tiik, H. Vainsalu
Korraldaja: Eesti Hambaarstide Liit
6.mai 2010
Tallinn
Kogu tõde hambaravis kasutatavatest adhesiividest ja polümerisatsioonilampidest.
Lektor: Neil Jessop, Ultradent
Korraldaja: DAB Eesti OÜ
5.mai 2010
Juurekanalite vertikaalne kuumobturatsioon. Praktiline kursus
Lektor: Dr.Laura Andriukaitiene
Korraldaja: Prodent OÜ
22.-23.apr 2010
Tallinn
Süljenäärme haigused, nende diagnostika ja ravi
Lektor: emeriitprofessor Edvitar Leibur
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
16.apr 2010
Kevadkonverents. Juhtnöörid igapäevases suukirurgias ja implantoloogias.
Lektor: Prof.Mauro Labanca(Itaalia), dr.Girts Salms(Riia), dr.Stanislav Liskmann, dr.Alon Rass
Korraldaja: Prodent OÜ
16.-17.apr 2010
Kevadkonverents. Juhtnöörid igapäevases suukirurgias ja implantoloogias. Praktiline kursus(prof.M.Labanca)
Lektor: Prof.Mauro Labanca(Itaalia), dr.Girts Salms(Riia), dr.Stanislav Liskmann, dr.Alon Rass
Korraldaja: Prodent OÜ
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.