Küsimus nr 880

Allan küsis (3. nov 2003)
Millega peavad olema varustatud nii patsient, kui ka hambaravipersonal röntgeni tegemisel. Kas vastav dokument (et seda protseduuri tohib teha) peab olema kabinetis nähtaval kohal. Kuivõrd ohutud on kaasaja aparaadid üldse?
Marek Vink vastas (2003-11-05 08:19)
Tänapäevased hammaste ülesvõtmisel kasutatavad röntgenseadmed on turvalised. Kiirguse hulk, mis kaasneb ühe ülesvõtte tegemisel, võrdub umbes kahetunnise lahtise taeva (kosmilise kiirguse) all jalutamisega. Kuna ravipersonal võtab tööpäeva jooksul kümneid röntgenülesvõtteid, varjub ta protseduuri ajaks kiirguskindla seina taha. Patsienti saab kaitsta kilpnäärme ja lapseootel ema kogu rindkeha ja kõhtu katva tinapõllega, mis neelab röntgenkiirgust.
Kõik tegevusluba taotlenud hambaravikabinetid on röntgenseadme kasutusele võtmiseks pidanud
Kiirguskeskusest taotlema ka kiirgustegevusloa. Selle ülesriputamist seinale keegi ei nõua, kuid igaüks võib kontrollida, kas see olemas on.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.