Küsimus nr 8617

Erko küsis (6. veebr 2024)
Tere!

Käisin täna hambaga emos. Igemepõletik vist, mäda kolle oli tekkinud ja nägu ka juba paistes. Ühesõnaga pandi dreen. Dreeni pean ise homme eemaldama, aga ma ei saanud lõpuks aru, et kuidas selle söömise ja joomisega on praegu? Üks ütles, et kõik peaks olema nagu tavaliselt aga teine pistis vahele, et kuuma ei tohi juua või süüa või mõtles mõlemat. Sain selgelt aru, et kuumakompressi ei tohi teha. Aga mis värk selle kuuma söömise ja joomisega siis on? Kui pean vaid külma toitu tarbima, siis kui kaua?
Ja saan aru, et see dreeni auk siis kasvabki ise kinni lihtsalt?
Tänan!
Arina Palm-Lillepea vastas (2024-02-08 08:11)
Tere Erko

Tänan pöördumast.
Juhul, kui tundsite, et ka nägu oli paistes, oli tõenäoliselt tegemist hambajuure aluse põletiku ägenemisega ja esmaabi korras tekitati igemesse mäda väljutamiseks avaus ning asetati dreen. Hea oleks tõesti kuuma vältida mõni päev, ka sauna mitte minna, et põletikuline protsess "saab rahuneda". Küll võib tarbida leiget ja sooja jooki/sööki.
Kindlasti soovitan pöörduda edasi hambaarstile, et hammas korrektselt ravitud saaks.

Head paranemist

Dr. Arina Palm-Lillepea
KliinikPluss Hambaravi
kliinikpluss.ee
Arina Palm-Lillepea Arina Palm-Lillepea, hambaarst

KliinikPluss Hambaravi hambaarst, tegeleb ravi- ja proteesitöödega. Haridus: Taru Ülikool 1995-2000a, stomatoloogia eriala. Pidev erialane täiendamine nii Eestis kui välismaal. Eesti Hambaarstide Liidu liige, pädevussertifikaat nr 000241.

Seotud asutusega:
· KliinikPluss Tulika 19C (5.korrus, Flora Ärimaja), Tallinn