Küsimus nr 858

Maari küsis (22. okt 2003)
Kas tehakse ka kullast implantaate (kruvisid), olen kuulnud, et eriti tundlik lõualuu ei pruugi titaanist kruvi vastu võtta. Kahtlused sellepärast, et peale kanalite täitmist on mitu korda tekkinud tugev väljakannatamatu hambavalu ja hammas selle peale välja tõmmatud, kuigi eelnevalt prooviplommi all ei ole tavaliselt need siis nüüdseks juba tõmmatud purihambad eriti tugevalt tunda andnud. Olen noor naisterahvas, aga alati pärast tõmbamist kasvab haav halvasti kinni ja valutab kaua... raskematel juhtudel kuni kolm nädalat ning vajab järjekindlat puhastamist kirurgi poolt. Tänan vastuse eest!
Marek Vink vastas (2003-10-27 08:53)
Kullast tänapäeval hambaimplantaate ei valmistata, sest vaid titaanil on avastatud omadus luuga "ühte kasvada".

Küsimuse kahtluste osa selgituseks niipalju, et kirjeldatud juhtudel on tegemist olnud raskest ravile alluvate bakteriaalsete infektsioonidega, mitte "tundliku lõualuuga". Põhimõtteliselt võib ka implandi ümber tekkida luupõletik, mille põhjused on sarnased hambaümbrisepõletikega. Samas on põletikke võimalik tervislikult käitudes ära hoida.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn