Küsimus nr 8573

Elina küsis (15. nov 2023)
Tere, mul eemaldati alumine vasakpoolne tarkusehammas 31. oktoober. Kuna mul oli seal juba põletik ja mäda, pani arst mulle sinna mingi rohu, mis võeti mul siis 6. november välja. Ta muidugi kangutas ja saagis selle pooleks, jändas vähemalt pool tundi sellega. Nüüd on sellest juba 2 nädalat möödas, saan aru et valu on normaalne, võtan selle jaoks dolmeni, mis võtab ilusti valu ära.

Aga küsimus on selles, et kas see on normaalne, kui sealt tuleb mingit valget vedelikku halva maitsega? Kas see on mingi luuvedelik/koevedelik või on mäda?
Mul ei ole olnud palavikku ega paistetust ja põletikku. Ja nüüd vaatasin et mul seal augus nagu on mingi tükk, aga ma ei saa aru kas see on toidutükk või ta lihtsalt paraneb.
Aitäh
Kristin Laugus vastas (2023-11-18 14:30)
Tere, Elina!

Kui muretsete, et eemaldatud tarkusehamba piirkonnas pole kõik korras, siis tasuks oma arstiga ühendust võtta. Arst teeb järelkontrolli ning annab haava paranemise kohta hinnangu ning vajadusel soovitused antud piirkonna hoolduseks.

Heade soovidega,

Dr. Kristin Laugus
Kliinik32
Www.kliinik32.ee
Kristin Laugus Kristin Laugus, hambaarst

Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.