Küsimus nr 8539

Mari küsis (17. okt 2023)
Tere! Mure selline, et nädal tagasi hakkas esimene hammas ülevalt tuikama külma ja kuuma peale. On läinud intensiivsemaks see tuikamine. Eile arst tegi pildi ja ei näe mingit põletikku, väidab, et see on tingitud suurest koormusest. Järgmine nädal saan selle pärast breketid, et hambumust muuta. Olen üritanud koormust vältida, ei söö selle poolega ja öösel on kaped. Nüüd tekkis juba imelik pulsseeriv tunne ja juure pealt on tundlik, kui katsun nina alt. Eilsest alates, kui ninasõõrmeid pingutan, siis on tekkinud sinnagi sellelt hamba poolelt tundlikkus. Ööseks on maha rahunenud. Tuikas päeval päris kaua, et võtsin valuvaigistit. Nüüd paar päeva hiljem ei tuika nii, et peaks rohtu võtma. On tunda juure tipus suus huule all väikest punni ja vahel natuke annab tunda. Ei tea, kaua ma peaks ootama ja kannatama, kui päriselt ongi seal põletik, aga arst ei näe? Ei tahaks hambast ilma jääda selle tõttu, et arst arvab, et ei peaks midagi tegema.
Regina Kuningas-Ott vastas (2023-10-20 05:18)
Tere.

Vaevalt, et nüüd peab muretsema, et hambast ilma jääb. Ma usun, et ei jää. Põletiku tekkimisel ja arengul on omad etapid. Seega kui põletiku päris alguses arsti juurde sattuda ei pruugi arst selgeid põletiku tunnuseid sedastada. Reeglina mõne päeva möödudes on sümptomaatika rohkem väljendunud ja diagnoosimine selgem. Seega pöörduge arsti poole tagasi ja ma usun, et saate abi.

Tervitades,

Dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee
Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.