Küsimus nr 8525

Dairi küsis (20. sept 2023)
Tere. Lapsel (4a) tundub intsisiivpapill paistes või kuidagi suur ja ütleb, et see teeb väga haiget, süüa ei saa, hambaid ei saa pestud ja üle ma ka ei saa valu pärast korralikult pesta neid hambaid. Varasemalt on sama öelnud, kuid mul läks tõesti meelest uurida, mis asi see ülemiste hammaste taga on ja mida tegema peaks. Nüüd on selline asi teist korda. Mida sellega tegema peaks, et see ei valutaks ja turses poleks ja mida ennetavalt teha, et see enam paiste ja valulikuks ei läheks?
Raili Luikmel vastas (2023-09-22 21:22)
Tere, Dairi!

Tänan küsimuse eest!
Väga keeruline vastata ilma reaalselt olukorda nägemata.
Oleks vaja vaadata üle limaskestad ja hambumus ning piimahammaste ja igemete tervis.
4 aastasel lapsel peaks suulaepiirkond olema suhteliselt valuvaba. Ilma diagnoosita ei saa ka vastata, kuidas haigust ennetada.
Broneerige aeg vastuvõtule.
Maestro maja hambakliinikus on mitu väga head suure kogemustepagasiga lastearsti, kes oskavad antud mure suhtes konsulteerida.

Heade soovidega,
Dr. Raili Luikmel
Raili Luikmel Raili Luikmel, hambaarst

Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Seotud asutusega:
· Maestro Maja Hambakliinik Laulupeo 2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.