Küsimus nr 8360

Merike küsis (14. mai 2022)
Lasin proteesid teha, aga ikkagi on nii valus neid kanda, üks esihammas puudu, oleks teisi variante?
Raili Luikmel vastas (2022-05-15 23:33)
Tere, Merike!

Tänan küsimuse eest!
Kui tegu on eemaldatava proteesiga, võib protees vajada veidi lihvimist ja sobitamist- sellisel juhul palun pöörduge proteesi valmistanud hambaarsti poole murega, et proteesi kanda on valus. Võimalik, et väike korrigeerimine teeb proteesi Teile mugavamaks.
Kui üks esihammas on puudu, on kõige mõistlikum asendada see hammas implantaadiga. Implantaadi asetamisele eelneb konsultatsioon, kus vaadatakse üle hambumus, kõrvalhammaste seisukord, tehakse röntgenuuringud ja selgitatakse Teile protsess lahti, vastatas kõigile küsimustele, mis võivad tekkida ja leitakse sobiv aeg, mil implantaati asetatakse.
Kui implantaat ei ole võimalik, on ka variant sildpotees, mille puhul lihvitakse kõrvalhambad veidi õhukesemaks, et sild sobituks hambumusse ja jääks esteetiliset ilus ja aktsepteeritav.
Implantaadi ja sildproteesi peame pikaajaliseks lahenduseks.

Ajutisi lahendusi on veel, neid saab selgitada välja juba konsultatsioonis, neid on tõesti palju ja oleneb suu olukorrast ja Teie võimalustest.

Head soovides,
Dr. Raili Luikmel
www.mmhk.ee

Raili Luikmel Raili Luikmel, hambaarst

Hambaarst, kes tegeleb ravi-, proteesimise ja implantoloogiaga. Töötab Maestro Maja Hambakliinikus. Haridus: Tartu Ülikool, hambaarstiteadus 1998-2003, täiendkoolitused Soomes, Šveitsis, Ungaris, Prantsusmaal.

Seotud asutusega:
· Maestro Maja Hambakliinik Laulupeo 2, Tallinn