Küsimus nr 8332

Jaanika küsis (1. apr 2022)
Jama hambaarstiga. Nimelt mul on probleem juba kuid juureravi vajava hambaga. Esimest korda arst tegi siis röntgeni; juurekanali avamist ja puhastamist, sj asetas raviplommi ja lubas kuu aja pärast tavalise plommi panna.
Kuu aega hiljem ta hilines ja tegi taaskord sama mis esimesel visiidil kuna kiire oli.
Jälle kuu hiljem ehk kolmandal kuul ta avastas, et peab yhe väikse augu ära parandama teisel hambal enne kui uue plommi paneb (arusaadav muidugi kuna hambad kõrvuti ja tuleviku mõttes hea ennetus) AGA ta oleks võinud siiski peale seda mulle lõpuks plommi panna, mida muidugi ei juhtunud.
Neljandal kuul oli mul raviplomm àra tulnud lihtsalt ja vôite 3 korda arvata mis nad tegid.
Peale seda mitu kuud ajas see raviplomm asja àra ja nii tüdinenud olin juba, et ei hakanudki minema uuesti sinna..
Kuid siiski see kuu màrtsis làksin tagasi sinna (kuna teisest hambaarsti keskusest pmst läbi lillede kästi ja, et neil mu haiguslugu)
Eemaldasid jälle raviplommi ja puhastasid ning panid uue raviplommi (muud nad ei oska) ja lisasid veel esimest korda topelt juureravi arvele (haigekassalt läks 77€ kohe maha) Ja arvet tasudes oli veel lisatud lisaks
1.Külastuse baashind
2. Juureravi avamine,puhastamine, ravimi asetus ja ….?
3.IGA JÄRGNEVA JÄÄVHAMBA JUUREKANALI AVAMINE JA PUHASTAMINE,sh RAVIMI ASETAMINE ) ?!?:))..
Ühesônaga minu küsimus ongi, et kas see on normaalne ja kas arvel 3. On juurdelisatud tuimalt ja kas peaksin sinna uuesti minema vôi pigem vahetada hambaarsti kes vb samuti tahab otsast kôike alustada (ennast teades ma venitaks jàlle nii kaua kui saab selle raviplommiga kuna pole miljonàr, et iga kuu samat asja maksta ilma tulemusteta)
Triin Kunsing vastas (2022-04-01 23:04)
Tere Jaanika!

Keeruline on arve esitamise osas midagi kommenteerida kuna puudub arvete kohta info, mis hõlmaks kogu raviprotsessi. Kõige parem oleks ikkagi hammast ravinud arstiga need arved üle vaadata ja aru saada, mis on mis.
Kui jääb pikk vahe ravide vahele ja raviplomm tuleb ära, siis pääsevad bakterid hambasse ja on oht juurepõletiku taastekkeks. See oli nähtavasti põhjus, miks pandi uuesti ravim juurekanalitesse kui raviplomm oli ära tulnd. Lõputult muidugi ei ole mõistlik ühe hamba juurekanaleid loputada ja ravimit vahetada ja lõpuks peaks juurekanalid ikka ära täitma ja plommi panema.
Kui lähete teise arsti juurde, siis tema alustab tegelikult tööd algusest peale (määrab juurekanalite pikkused, puhastab, asetab ravimi) ja tõepoolest peate topelt tasuma.
Soovitan Teil juureravi teostava arstiga läbi rääkida, et millal ravi lõpeb ja mis selle lõpetamist takistab, lisaks ka arvete osas selgusele jõudmine.

Heade soovidega,

Triin Kunsing
Kliinik32 hambaarst
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.