Küsimus nr 8296

Karl küsis (20. jaan 2022)
Hamba kroon tuli lahti. Seda saab tagasi panna aga tuleb jälle välja (kroon ei istu mitte hamba köndi peal vaid krooni all on mingi metallist ora). Hambaarstile sai aja alles kuu aja pärast. Kas apteekides on mingit vahendit, et saaks kuni hambaarsti vastuvõtuni selle kuidagi ajutiselt ära kinnitada. Väga nõme oleks kui kroon enam üldse oma pesas ei püsi, siis oleks naeratades või rääkides suus auk sees.
Triin Kunsing vastas (2022-01-20 22:17)
Tere Karl!

Apteegis ma ei tea olevat ühtegi vahendit, millega krooni kinnitada. Teatud haakuvust pakub hambapasta krooni sisse panemine ja siis hambale surumine, kuid kui könt on väga peenike ehk et nagu ora, siis sellest pole kasu. Ja tegelikult on hambapasta kasutamine ka pigem väga lühiajaline, ainult naeratamiseks krooni natuke kõvemini tagasi panemine.

Parim lahendus oleks ikkagi hambaarsti juurde kiiremini aja saamine. Kui oma arst ei leia varem kui kuu aja pärast aega, siis võiksite läbi helistada erinevaid kliinikuid. Praegu on aeg, kus inimesed tihti haigestuvad ja oma visiidiaegu tühistavad ja võib juhtuda, et helistate just sellisel hetkel, kus on mõni aeg vabanenud.

Heade soovidega

Triin Kunsing
Kliinik32 hambaarst

Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn