Küsimus nr 8266

Jaanika küsis (20. nov 2021)
Tere!
Kunagi ammu parandati hammas aga ei täidetud juuretippu ja lisaks jäeti tööriista tükk sisse. Aastaid hiljem ehk nüüd hakkasin otsima oma pideva nohu põhjust. Tsüst põskkoopas ja teekond algab hambast. Oli vaja teha juureravi ümberravi ja kokku läks maksma veidi üle 700 euro. Lisaks pean opile minema, et põskkoobas tühjendada.
Mina ei ole nõus, et pean maksma sellist summat kellegi halvasti tehtud töö eest.
On mul võimalik see raha tagasi nöuda?

Aitäh! :)
Timo Paberit vastas (2021-11-22 22:52)
Juureravi on keeruline protseduur ning nõuab arstilt palju kannatlikkust ja täpsust. Sellest hoolimata esineb selle ravi käigus komplikatsioone ning ühegi raviprotseduuri puhul ei saa meditsiinis anda garantiid. Samuti nagu ei ole näiteks ägeda kopsupõletiku ravi tagajärjel võimalik anda kinnitust, et see probleem hiljem enam mitte kunagi sarnasel kujul ei kordu, pole hambaravis võimalik garanteerida raha eest ravitulemust.
Nagu meditsiinis laiemalt, on ka hambaravis tehnoloogia aja jooksul teinud suure arenguhüppe ning seetõttu on tänased ravid edukamad - ravitaktikad teistsugused ning materjalid ja vahendid palju tõhusamad. Samas on paraku juureravi kordusravi enamasti veel keerukam ja kulukam, kui esmakordne sekkumine.
Teisalt on positiivne ju see, et sellist hammast annab siiski tänase kaasaegsema ravitaktika ja vahenditega päästa. Ilmselt oleks tol ajal kui ravi esmakordselt teostati, olnud ainsaks lahenduseks hamba eemaldamine. Kunagi ammu toimunud ravi eest - raviraha tagasiküsimine ei ole ilmselt minu hinnangul väga perspektiivikas. Pigem on positiivne, et probleemi põhjus on tänaseks tuvastatud ning probleemset hammast õnnestub edukalt ravida ja see jääb suhu alles!?


Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn