Küsimus nr 8231

Tuuli küsis (10. sept 2021)
Tere,
Hammas muutus tundlikuks, kui sai survet peale, kui näiteks ülemised ja alumised hambad kokku sai surutud. Käisin kontrollis, midagi ei olnud näha. Kuid hamba tundlikkus süvenes kergelt. Läksin uuesti ja ulatuslik täidis avati, tehti mingi vedelikuga kindlaks, et hammas on elus ehk juured terved. Vedelikku peale pannes käis kerge valusähvatus, kuid ei jäänud pikaks ajaks valujutt sisse, et siis pidavat olema tegu juurepõletikuga. Igatahes täidis vahetati ära (mingi pruun äär oli olnud) ja selline valu survet saades taandus, aga mis natuke paneb muretsema on see, et hambakohal või kõrval igeme all hamba kõrval on see osa nagu üleval kühmuna!
Et kas see on nüüd hamba eripära või võib olla sellega seotud?! Peaksin paanitsema või taandub see ikka? Raviarst ei näinud nagu probleemi, aga teistel hammastel ei ole midagi sellist. See kõva osa pole valus ega midagi, aga huvitab et mis see küll olla võiks.
Timo Paberit vastas (2021-09-13 08:30)
Väga raske on öelda mis see olla võiks. Pärast täidise vahetust võib hamba kuju ja suurus olla muutunud ning esialgu veidi harjumatu. Samuti võib tekkida kerge igemetrauma, mis üldjuhul kiiresti taandub. Tasub olukorda veidi aega jälgida ning vajadusel uuesti hambaarstile ette näidata.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn