Küsimus nr 8142

Jaana küsis (19. jaan 2021)
Tere

Mul oli umbes 7.aastat tagasi breketid, kuid mulle ei öeldud, kaua kapesid peab kandma. Ühel hetkel enam ei kandnud ja nüüdseks on taas veidi viltu läinud. Vanad kaped ei mahu. Alumiste hammaste taga traat, nendega korras. Breketid ja kape-kuur käib rahaliselt üle jõu. Mäletan, et kunagi tutvustati sellist varianti, mis on selline silikoonist ja kantakse öösel. Äkki oskate öelda, kuidas seda nimetatakse ja kui palju see võiks maksta?
Triin Jagomägi vastas (2021-01-20 09:30)
Tere.
Kapede süsteeme on praegu turul palju ja erinevaid. Eeldades et tegu on täiskasvanud patsiendiga, siis hammaste paika nihutamiseks teile öine kandmine ei sobi vaid vajate aparaati mis kogu aeg suus. Kui vajate olukorra stabiliseerimist s.t hambad jäävad asendisse kus nad on, siis saate tellida vaakumreteineri. Aga kindlasti saab ortodont teile teie vajadusele vastavalt aparaate soovitada. Soovitav on ka retensiooni perioodis oma ortodondiga kontakti hoida ja vahest visiidil käia.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa