Küsimus nr 8139

Triin küsis (12. dets 2020)
Tere!
Ülemise hamba peale (1) on mõne kuuga tekkinud hambakivi (on kivikõva). Mõni päev tagasi tuli suvalisel hetkel (ei olnud just söönud ega hambaid pesnud) kuskilt sealtpoolt verd. Ei õnnestunud sel hetkel täpset kohta määratleda.
Pärast seda on veider tunne - hambaid kokku pannes on hammas justkui natuke all pool (võib-olla kujutan ette) ja igemed tunduvad hellad ning veidi paistes. Samas hammas ei valuta.
Kardan, et on põletik.

Hambaarsti aeg on alles jaanuari keskel.
Helistasin juba ka paari teise asutusse, aga öeldi, et eelisjärjekorras vastu ei võeta.
Kas kuu aega sellise probleemiga kannatab oodata või peaksin veel proovima kiiremas korras varasemat aega saada? Ehk kas on väga tõenäoline, et mõne päeva / nädalaga läheb olukord oluliselt halvemaks?

(Teine pildil olev hammas vähemalt pildistaja sõnul ei näe reaalsuses nii hull välja, kui fotol paistab - ise kahjuks ei näe sinna.)

Terje Altosaar vastas (2021-01-02 16:08)
Tere
Usun, et tegemist on kroonilise kinnituskoe haigusega--parodontiit. Oodake ära oma visiit. Ise saate aidata hoolika suuhügieeniga, ehk vaatamata tugevale veritsusele peske ja puhastage hambavahesid.

Patsient, kellel on diagnoositud ja adekvaatselt ravitud parodontiit, vajab igaastast regulaarset kontrolli ja professionaalset hammaste puhastamist, et vältida põletiku retsidiivi ja kindlustada oma hammastega elu pikaks ajaks.

https://www.hambaarst.ee/robot/17/krooniline-parod...

Parimaga
Terje Altosaar (SH)
Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa