Küsimus nr 7723

Tiina küsis (8. okt 2018)
Tere,
küsimus implataadi kohta. Hinnakirjas on teil toodud konkreetne hind: "Hambaimplataadi paigaldamine- 600€).
1.Mida see teenus sisaldab, kas hinnas ka materjal või tegemist ainult paigaldamise hinnaga?
2. Kuna AINULT implataati pole tõenäoliselt kellegile vaja, siis tähtsaim küsimus: kui palju maksab uue hamba ehitamine, koos implataadi ja kõigi materjalidega?

P.S. sama küsimus ka teiste teie teenuste kohta, hinnavahemiku saab ju alati vist välja tuua. Tänan!
Kristo Ivanov vastas (2018-10-30 09:33)
Tere Tiina!

Iga inimese ravi on individuaalne ja sellepärast tehaksegi inimestele konkreetselt ainult tema suuõõne seisukohast raviplaan. Hinnakirjas on toodud välja artiklid, mida miski ja kui palju maksab. Ühtegi lôplikku hinda ei ole korrektne kodulehel kuvada, kui ei olda patsiendi suuõõnega eelnevalt tutvutud ning isiklikult patsienti konsulteeritud. Ja ka raviplaani on alati vajalik teha märge, et vajadusel vôivad sôltuvalt olukorrast, hinnad muutuda. Miks?
- patsient alustab ravi nt 1-2 aasta pärast raviplaani saamist, hinnakiri on muutunud
- implantatsiooni protseduuril selgub, et läheb rohkem nt tuimastuslahust, on vaja kasutada luuasendusmaterjali vms. Asjad, mida ei saa keegi Teile ette ennustada. Eks iseasi, kas arst neid lisasummasid rakendab, aga see ei tähenda, et tal ei oleks selleks ôigust. Mina enamasti oma patsientidele ravi raviplaanist kallimaks ei lase ning üritan seljuhul kuskil mujalt hinnas alla tulla, aga seda ei saa ega tohi reegliks pidada, et nii peabki see alati olema.

Ning kroonimaterjale on ka mitmeid, on arste, kes teevad metallokeraamilisi kroone, on arste, kes teevad emax kroone ning arste, kes implantaatidele teevad ainult tsirkooniumkroone; kôik see môjutab lôpphinda.

Ning kujutage nüüd ette olukorda, kus kodulehel on kuvatud, et implantaat koos krooniga on 1400 euri, aga patsient tuleb vastuvôtule ning selgub, et talle on vaja luuasendust, pôsekoopapôhja tôstmist ning nt hammaste krigistamise ehk bruksismi tôttu ka kôige tugevamast materjalist krooni. Ravihind sel juhul vôib ulatuda tavalise 1400 asemel 2500ni. Ning milline pahameeletorm sellele siis järgneks? “Vaadake, kus valetati! Miks lubati 1400 euri, kui tegelikult niipalju kallimaks kôik läheb!!!”. Oleme selle kôik läbi teinud ja sellepärast ei hakka kunagi olema meie koduleheküljel nö lôplikku hinda. Viimase saab patsient ikka ja alati siis, kui ta on käinud vastuvôtul ja saab konkreetsemalt juba rääkida just antud suuôônest ning prognoosist hindade kujunemisele.

Tervitades,
K. Ivanov
Kristo Ivanov Kristo Ivanov, hambaarst

Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Seotud asutustega:
· Nordic Hambakliinik Laeva 2 (Navigatori Ärimaja, V korrus), Tallinn
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.