Küsimus nr 7514

Teele küsis (28. aug 2017)
Tere. Käisin hiljuti hambaarstil. Hambas oli väike auk tekkinud ja tundsin valu magusat süües. Hambaauk parandati ära, aga nüüd terve hamba pealne ära plommitud, lapitud. Küsimus selline, miks peab terve tugeva hamba ka üleni plommi alla jätma ja miks ainult väike koht üle ei plommita? Vaatan hammast peegliga ja mõtlen et plomm oleks ju võinud palju väiksem olla sest auk oli ka nii pisikene, tunnen nüüd et terve ilus hammas on puhtaks viilitud ja suur plommi laik peal, enda hambast on ainult sakke näha ei muud :( Kas olen valinud ikka õige hambaarsti?
Regina Kuningas-Ott vastas (2017-09-04 20:24)
Tervist,

ma ei näe põhjust Teie valitud arstis kahelda!

See on tänapäeval sage probleem, et peale vaadates tundub auk väike aga kui puhastamiseks läheb siis tegelik kahjustusala on palju suurem.
Üldiselt on nii, et kui patsient auku juba oma silmaga näeb siis reeglina on hambakrooni osa kahjustunud kas poole osas või enam veel.

Kõige lihtsam viis sellist olukorda vältida on korrapäraselt arsti juures kontrollis käia, ka siis kui endal tundub, et kõik on korras, nii püsivad hambad ja igemed tervemana ja augud avastatakse enne kui nad on suureks läinud!

Mõnusat päeva soovides,

dr. Regina Kuningas-Ott
HanzaDent HambaraviRegina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutustega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn
· Postimaja Hambakliinik Narva mnt 1, Tallinn