Küsimus nr 7258

Kristi küsis (19. apr 2016)
Tere!

Vähem kui aasta aega tagasi, kui lõpetasin karmi akneravi (Roaccutane), tekkis mu lõuas nö raksumine. Ühesõnaga kui tahan teha suu maksimaalselt lahti, käib vasakul pool lõuas väga tugev raksumine. Kurtsin oma muret enda hambaarstile, kuid tema ütles, et kui elu ei sega, siis las ta olla. Ei pööranud sellele eriti suurt tähelepanud, kuni talvel hakkas valutama see. Kirjutas välja mulle antibiootikumid, valu kadus ära, kuid suur raksumine jäi. Kuna tegelen laulmisega, segab see väga siiski minu eriala ja viimasel ajal on samuti probleem end rohkem tunda hakanud andma (kerge valu jälle). Kas peaksin üldse hambaarsti juurde minema või mida ma tegema peaksin edasi?
Triin Jagomägi vastas (2016-04-25 21:05)
Ravi ja naksumine ei pruugi omavahel seotud olla, aga probleemi võiks ära diagnoosida küll. Tartus tegeleb TM liigese probleemidega dr. Oksana Ivask ja dr. Ülle Voog ning Tallinnas Krista Aaren.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.