Küsimus nr 7089

Fred küsis (3. nov 2015)
Tere.

Neljapäevast peale on teinud mulle suurt mure mulle igemed. Nimelt haigestusin just tol päeval angiini, samuti hakkasid vasakpoolsed tagumised igemed paksemaks minema ja samuti raskendas söömist. Tänaseks on juba esihambad ka samade tunnustega. Täna kirjutas küll perearst antibiootikumid, kuid pole kindel, kas see ka peatab selle põletiku/ärrituse. Kas antibiootikumid on ravi jaoks kõige paremad ja kas on soovitada teisi ravimisviise? On soovitatud lihtsalt suuhügieeni hoida, kuid harjata on väga väga valus ja siiamaani ei ole see väga palju aidanud. Igemed on kõvasti paksenenud punased ja väga tundlikud.

Oleks nõuande eest väga tänulik.
Timo Paberit vastas (2015-11-05 23:09)
Tere!

Viirushaiguste korral vôivad tekkida lisaks probleemid igemetega. Enamasti kaasneb ka palavik ning lihaste-liigeste valulikkus ning suulimaskestale vôivad tekkida väikesed villid. Igemepôletiku pôhjus vôib peituda ka mujal, mistôttu oleks kindlasti môistlik ka hambaarsti poole pöörduda. Kui igemed on tundlikud, vôiks hügieeni toetada kloorheksidiini sisaldava suuveega. Seda saab apteegist ilma retseptita. Viirusliku infektsiooni korral ei ole antibiootikumidest kasu. Igemete valulikkuse vastu aitab ka Kamistad geel- tuimestab ja leevendab valu. Samuti apteegis saadaval ilma retseptita.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn