Küsimus nr 7015

Karol küsis (23. aug 2015)
Tere,
Minul eemaldati 5 päeva tagasi alumine tarkusehammas, protseduur läks ladusalt. 3. päeval pärast hamba eemaldamist hakkasin tundma halba maitset suus ja lõug oli valulik. Pöördusin arsti juurde tagasi ja mulle tehti alveoliidi ravi ja asetati joodiga dreen, kuna oli tekkinud põletik. Antibiootikume mulle ei kirjutatud. Järgmise päeva õhtul tuli dreen välja. Hetkel on ige ilus roosa, veidike veel paistes, kuid eemaldatud hambast on jäänud suur auk, mis on seest veidi kollakas (ilmselt joodist). Igemes on tunda pakitsust, kuid pole nii valus, et vajaksin valuvaigistit. Olen suud loputanud mitu korda päevas soolvee, leige kummeliteega ning samuti Listerin suuveega. Millal see valu mööduma peaks ja kuidas saada aru, et taas on tekkinud põletik ja pean arsti juurde tagasi minema. Kas igeme peale võib lasta taruvaigu tinktuuri, et hoida ära põletiku tekkimist? On see normaalne, et 2 päeva pärast alveoliidi ravi ige veel pakitseb?
Regina Kuningas-Ott vastas (2015-08-24 22:33)
Tervist,

võtke loputamist vähemaks, piisab ainult soolavee lahusega loputamisest 2 korda päevas, üle loputamine head ei tee. Ärge igeme peale midagi laske, las see haavakoht rahulikult paraneb, mida vähem te seda ärritate seda parem on. See, et veidi pakitseb on täiesti normaalne. Roosa igeme värv viitab paranemise protsessile ja põletiku taandumisele. Usun, et probleem taandub mõne päeva jooksul.
Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutustega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn
· Postimaja Hambakliinik Narva mnt 1, Tallinn