Küsimus nr 7003

Brianna küsis (12. mai 2015)
Tere!

Mida märgivad hambaarstid arvutisse samal ajal kui nad hambaid parandavad? Eelmisel aastal sellist asja küll veel ei olnud. Nüüd teeb hambaarst ravi tegemise ajal lausa jooniseid arvutisse.
Kas see on minu hambaarsti veidrus või teevad sellist joonestamist kõik hambaarstid?
Sellega seoses pandi arvutisse kirja veel rida väga konfidentsiaalset infot. Kas see imelik ei ole? Peabki nii olema?

Tervitades,
Brianna
Timo Paberit vastas (2015-05-13 19:10)
Hambaravidokumentatsioon on enamikes kaasaegsetes hambakliinikutes digitaalne. See tähendab, et arvutisse märgitakse kõik mis vähegi ravi puudutab, samuti suufotod, röntgenpildid ning muu info. Loomulikult on see materjal konfidentsiaalne ning selle sisestamisel kasutatakse spetsiaalset hambaravitarkvara, mis vastab andmekaitsenõuetele. Kõik kliinikud ning hambaarstikabinetid on taotlenud andmekaitseloa, mis on sisuliselt meetmete nimekiri, mida andmeid töödeldes arvesse võetakse. Seega ei tasu väga muretseda.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.