Küsimus nr 7002

Gerli küsis (12. mai 2015)
Tere!
Soovitasite ühele murekirjale vastates fluoroosi kahtlusega hammastel esinevate laikude puhul kasutada infiltreerimist meetodiga ICON. Sooviksin sellest täpsemalt teada, kas ja kes seda Eestis/Tartus tehakse? Mis alternatiive veel on fluoroosist kahjustatud hammaste esteetiliseks raviks?
Regina Kuningas-Ott vastas (2015-05-18 08:27)
Tervist,

ei oska öelda kes seda protseduuri Tartus teeb. Seda peaks vist igast kliinikust eraldi küsima, ega muidu teada ei saa. Või äkki mõni Tartu arst oskab sellele vastata.

Fluoroosist kahjustatud hammaste esteetiline ravi sõltub kahjustuse astmest. Icon on vast üks vähem invasiivseid meetodeid. Kuid ka selle puhul tulemust täpselt prognoosida on raske. Ülejäänud seisnevad fluoroosist kahjustunud osa eemaldamisest ja kas siis komposiidiga või laminaatidega / kroonidega hammaste taastamises.


Tervitades,

dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee

Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.