Küsimus nr 70

Merli küsis (13. okt 2001)
Mul oli hamba all põletik ja arst puuris hambasse augu ja määras raviks DALACIN C-300mg. Kuidas ma saaksin enda hamba eest korralikult hoolitseda, et see hammas mulle ikka alles jääks?
Marek Vink vastas (2001-10-16 09:48)
Juurepõletiku ravi eesmärk on desinfitseerida surnud hamba närvikanal ja täita selle järel kanalivalendik võimalikult tihedalt, et takistada mikroobidel sinna uuesti tungimist. Esimesel visiidil siis tavaliselt "puuritaksegi hambasse auk", puhastatakse nõeltega kanal, täidetakse desinfitseeriva ravimiga ja suletakse pealt ajutise täidisega.

Organismi üldpõletiku nähtude korral määratakse raviks ka antibiootikumitableti kuur, nagu antud juhul. Järgnevatel visiitidel võidakse vajadusel ravimit kanalis vahetada või "juur ära täita", mille järel asetatakse ka hambale funktsiooni taastav täidis ja/või kroon. Seejärel on jällegi patsiendi kord "oma hamba eest hoolitseda, et ta alles jääks". Põhimõtteliselt pole selleks vaja muud, kui tervislikult elada ehk adekvaatselt suuhügieeni eest hoolitseda ja korrapäraselt-tervislikult toituda.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn