Küsimus nr 659

Olev küsis (16. apr 2003)
Kui patsient ei taha raha maksta, mis saab?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2003-04-17 07:45)
Ühest küljest on see muidugi patsiendi enda probleem, kui ta tellib endale teenust (antud juhul hambaravi), selle lõpphinda eelnevalt küsimata. Üldteada on siiski ju see, et hambaravi on meil suhteliselt kallis ning ka riigi poolt pole erilist kompensatsiooni loota. Seega tuleb ise maksta kui just patsient sihilikule pettusele välja ei lähe...
Arsti poolelt tuleks aga patsiendiga alati eelnevalt ka ravi lõppmaksumus läbi arutada ning võimalusel selgitada, millistest detailidest hind koosneb. Suuremate tööde korral võiks patsiendiga kohe ka ette- või järelmaksus kokku leppida. Kindlasti on võimalik patsienti "hirmutada" ka kohtuga, kui teil eelnevalt tema isikuandmed (koos isikukoodiga) kirjas on.
---
Muuseas, on veel üks võimalus. Hambaarst.ee all on avatud foorumid - võite sealtkaudu järgi küsida või teistele arstidele teadmiseks panna, millise konkreetse patsiendi puhul makseraskused võivad tekkida. Foorum on avatud vaid Hambaarst.ee registreerunud kasutajatele.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.