Küsimus nr 6515

K. küsis (5. dets 2013)
Tere, neljandat päeva järjest on ülahuul valutanud ja on olnud kiskuv tunne. Arvasin, et tuleb külmavill või lihtsalt olen külma saanud ja huuled kuivavad, kuid külmavill peaks olema juba ilmselt välja löönud. Kuid nüüd pole ikka veel see tunne ära läinud ning avastasin, et ülahuule all on valge plekk ning kui hammastega minna vastu siis on valulik kuid samas harjata pole valus ja keelega vastu minnes pole ka valus. Huul on paistes ka veidikene. Kas tegu on aft\'iga? Kas see on nakkav?
Regina Kuningas-Ott vastas (2013-12-09 13:07)
Tervist,

ilma kahjustuse nägemata on raske kindlalt öelda kas tegu on aftiga, kuid Teie kirjeldus viitab aftile küll. Aft ei ole nakkav, selle tekkepõhjused on ebaselged. Afti ravi on sümptomaatiline, see tähendab, et üritatakse kaebusi leevendada. Apteegis on müügis erinevad geelid, mida saab aftile peale määrida valu leevendamiseks. Reeglina paraneb selline kahjutus umbes nädalaga.Parimate soovidega,

dr. Regina Kuningas

HanzaDent Hambaravi
www.hanzadent.ee

Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn