Küsimus nr 6398

Mari-Ly küsis (20. sept 2013)
Tere,
Mure selline, et tagumised ülemised hambad on tundlikud. Üks pool kardab magusat ja teine pool vahelduva eduga vürtsikat ja külma. Valu tundlikkusest on tugev, lööb kohati isegi silme eest mustaks. Samas võib olla pikem periood, kus kõik oleks justkui korras.
Kevadel sai käidud hambaarsti juures ja hambad korda tehtud, kuna tundlikkus ära ei kadunud, käisin veel korra, tehti röntgen, mis auke ei näitanud, arsti sõnul ühel hambal võis hakata tekkima emaili kahjustus, seega ta parandas selle ennetavalt ära, aga tundlikkus ei ole siiani kadunud.
Kas selle kirjelduse põhjal oskate öelda, millist ravi hambad vajaks?
Ette tänades,
Marek Vink vastas (2013-09-27 07:57)
Hambad vajavad valunähtude põhjustaja väljaselgitamist ja kõrvaldamist.

Sügishooaja tõttu võin kahtlustada õunte tarbimist, kus õunhape söövitab hamba pehmeks ja hambahari kraabib hambakaelte pealt hambamaterjali maha. Ja muidugi on hambanärvi kaitsereaktsioon sellele ennasthävitavale teguviisile häiresignaali andmine.

Vältige hammaste harjamist peale happelist toidukorda. Loputage suud veega, et aidata happelist keskkonda suus neutraliseerida. Kasutage fluoriidi sisaldavat hambapastat õigesti ehk ärge loputage seda hammastelt ära ja määrige tundlikele kohtadele ööseks hambapastat peale näiteks näpuga, et see saaks aega hambaluu taasmineraliseerida.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.