Küsimus nr 63

Liis küsis (5. okt 2001)
Kas siis saab ka haigekassa soodustust, kui hambaravikabinetil on leping näiteks ainult Tartu Haigekassaga, ise olen aga arvel Järvamaa Haigekassas.
hambaarst Marek Vink vastas (9. okt 2001)
Marek Vink Haigekassa soodustust saab ainult juhul, kui on olemas leping konkreetse haigekassaga. Aga vältimatut arstiabi on kohustatud hambaravikabinet ka siis andma, kui patsiendi haigekassaga lepingut sõlmitud pole (ning sellisel juhul esitatakse haigekassa arve patsiendi haigekassale).

Hambaravikabinetist tasub ka uurida, kas sellist "haigekassa soodustust" üldse ongi olemas. Tihti on haigekassaga sõlmitud lepingu mahud nii väiksed, et nn soodustusega ravi maksumus ei erine oluliselt soodustuseta ravi maksumusest. Seda enam , et haigekassa ei maksa üliõpilasele niikuinii täidise maksumust.

---

NB! Alates 1.okt 2002 kompenseerib Haigekassa hambaravi ainult kuni 19-aastastele patsientidele. Täiskasvanud maksavad oma hambaravi eest täies mahus ise. (Hambaarst.ee admin)
Vaata, mida Marek Vink on vastanud teistele küsimustele
Marek Vink
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn