Küsimus nr 6211

Mari küsis (5. märts 2013)
Mul on selline mure et mõlemal pool põse limaskestal on valge pikk triip. Hakkab taga hammaste juures kuni suu nurkadeni, millega võib tegu olla?
Ja ülemise hambale tehti juureravi ja ehitati hammas uuesti ülesse ja sinna kohta on tekkinud nüüd väike muhk. Kui hambaid pesen siis läheb katki ja veritseb.
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas (7. märts 2013)
Kristo Ivanov Tänud küsimuse eest!

Kirjast ei selgu Teie vanust ega võimalikke kahjulikke harjumusi. Teie küsimuse esimese poole kohta, kus kirjeldate hammaste kontaktpindadega paralleelselt jooksvat jutti põse sisepindadel, võin julgelt rahustada, et tegemist on täiesti normaalse ja ravi mittevajava olukorraga. Vastaval "jutil" on meditsiinis isegi oma termin olemas - "linea alba" (ladina keeles: "valge joon"). Enamasti paikneb see sümmeetriliselt mõlemal pool põskedel hammaste kontaktpindadega paralleelselt, ei põhjusta patsientidele vaevuseid ning ei vaja ravi. Peamisteks tekkepõhjusteks ongi hammaste nö muljumine põselimaskesta. Seega, südame rahustuseks võin Teile öelda, et millegi patoloogilisega ei ole siin mingit pistmist.

Teine pool küsimusest vajab kindlasti spetsialisti pilku, tegemist võib olla hamba juurealuse põletikuga, mis ei ole ravile allunud.

Head tervist soovides,
Dr. Kristo Ivanov
Foorumi Hambakliinik
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Kristo Ivanov on vastanud teistele küsimustele
Kristo Ivanov
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel
Seotud asutustega:
· Nordic Hambakliinik Laeva 2 (Navigatori Ärimaja, V korrus), Tallinn
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa