Küsimus nr 6159

Tiina küsis (1. veebr 2013)
Tere.
Selline küsimus oleks, et kui tihti võib kasutada valgendavat hambapastat? Ning kas olete kuulnud midagi White Glo hambapastast, on see hea? Tänud ette!
suuhügienist Terje Altosaar vastas (4. veebr 2013)
Terje Altosaar Sisaldagu hambapasta või pulber nii erilisi koostisaineid kui tahes, jääb sellest üksi siiski väheks ja reklaamides lubatud imesid see paraku ei tee. Tegelikult on kõige olulisem hoopis hammaste mehaaniline puhastamine ja hakkama saab pastatagi.

Hammaste ja juuste värv on inimesel kaasasündinud. Julgen väita, et nii nagu juuste blondeerimine kahjustab juuste struktuuri nii ka hammaste valgendamine. Valgendavad hambapastad on oma koostiselt abrasiivsed ja seega kahjustavad hambaemaili.

Loe lisaks:

Valgendavate hambapastade pimestavad väited
http://www.hambaarst.ee/artiklid/116

Hambapastade koostisained ja abrasiivsus
http://www.hambaarst.ee/artiklid/276

Jõudu
Terje Altosaar
Ode Hambakliinik
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Terje Altosaar on vastanud teistele küsimustele
Terje Altosaar
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"
Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa