Küsimus nr 6073

Aivi küsis (13. nov 2012)
Olen kuulnud(sõbrannale Õismäe kliinikus räägiti kui proteese tehti), et hambaproteeside materjal on uuenenud. Mis materjal see on ja kas tasuks oma arstilt seda küsida. Kas tasuks uued proteesid juba sellest materjalist teha?
Kannan täisproteese ja kohe-kohe vaja uusi proteese tegema hakata(vanad on kulunud). Elan Hiiumaal ja ei oska infot otsida või õigemini pole sellest kuulnud.
Tänud vastuse eest!
Kristin Laugus vastas (2012-11-29 09:12)
Tere, Aivi!


Tõenäoliselt on tegemist materjaliga, mis kannab nimetust Valplast.

Võin välja tuua mõned selle materjali kohta käivad olulisemad omadused:
* antud materjalist proteeside kandmine on patsiendile väga mugav ja nad ei lähe kergesti katki, kuna materjal on painduv/vetruv, aga samas võtab ta oma esialgse kuju tagasi (ei deformeeru)
* sarnaselt plastmassist baasisega proteesidele, tuleb ka sellele materjalile paksust anda, et ta ei puruneks, seega Valplastist proteesidega harjumine võtab samuti aega
* proteesimaterjali maksumus on kallim
* proteesibaasis ei ühildu plastmasshammastega, hambad võivad proteesi küljest lahti tulla
* proteesi ümbertegemine (ümberbaseerimine) on labori jaoks väga keeruline ja kallis protseduur ning võib tähendada hoopis uue proteesi valmistamise vajadust.

Edu otsuste langetamisel!

Lugupidamisega,

dr. Kristin Mitt
Kliinik32


Kristin Laugus Kristin Laugus, hambaarst

Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn